Ingco Cordless Lithium-Ion angle grinder Brushless Motor with battery and charger 4 Inch CAGLI201008
-7 OFF You Save Rs. 1,901
Close
Price Summary
  • 7%
  • Overall you save  1,901 (7%) on this product
In Stock
Services:
  • 07 Days Exchange Policy
  • Cash on Delivery Available
  • Stander Delivery
📱 WhatsApp
07 Days Replacement
Estimated Delivery:
17 May - 19 May
77 People Viewing This Product Right Now!
Delivery & Shipping
What is the Shipping Fee? Enter City Name & Click Calculator
I don't know my zip code
Description
  • Brushless Motor
    Voltage:20V
    No-load speed:3000/8500rpm
    Disc diameter:100mm
    Spindle thread:M10
    Disc not included
    with Battery and charger
    Packed by color box
Additional information
Model
CAGLI201008
What’s in the box?
1x Grinder 4"
1x Battery 2.0V – 2.0AH