I don't know my zip codeTotal Universal Diamond Grinder Turbo Disc 100mm – Bricks, Plaster, Limestone, Diamond, Marble, Stone, Wall cutting 4 inch TAC2131003
Share:
Previous product
INGCO Original Foldable Multi-Function Tool 15 Functional with POUCH - HFMFT0115
₨ 3,689 ₨ 4,305-14 OFF You Save Rs. 616
Next product
Total Orginal Universal Diamond Grinder Disc 100mm - 4 inch TAC2111003
₨ 1,106 ₨ 1,538-28 OFF You Save Rs. 432
₨ 899 ₨ 1,100
-18 OFF You Save Rs. 201
Close
Price Summary
- ₨ 1,100
- ₨ 899
- 18%
- ₨ 899
- Overall you save ₨ 201 (18%) on this product
In Stock
Services:
📱 WhatsApp
07 Days Exchange Policy
Cash on Delivery Available
Stander Delivery
07 Days Replacement
Estimated Delivery:
18 May - 20 May
34 People Viewing This Product Right Now!
SKU: TAC2131003
Categories: Accessories, Angle Grinder, Grinder & Oscillating, Power Tools
Brand: Total
Description
- 100(4″)X16mm
- Blade width:7.5mm
- Packed by color box
- Universal Diamond Disc
- Wet and Dry Cutting
- Max. 15300/min
- Arbor: 16mm (5/8″)
- for Bricks, Plaster, Limestone, Diamond, Marble, Stone, Wall cutting
Reviews
There are no reviews yet.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related Products
TOTAL Original High Pressure Washer 1800W-150Bar -New Improvement Self-Sucking System Now Water From Bucket and Tap Both System – TGT11356
5 ★
5 ★
6 Ratings
6
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
Highlights:
- Voltage: 220-240V~50/60Hz
- Carbon brush motor
- Pure copper wire
- Input power:1800W